DİNİ SORULARINIZA ÇÖZÜMLER

ANA SAYFA | MAKALELER | DUA SAYFASI | ZİYARETÇİ DEFTERİ | KISA TARİHÇE | KİTAPLARI
------------

 » MAKALELER

Okunma Sayısı : 10719

AHMED ŞAHİN KİMDİR?

1935 yılında Yozgat'ın Çayıralan ilçesinin Aşağı Yahya Sarayı köyünde dünyaya geldi.

Köy hayatının gereği olarak çocukluk devresinde kırlarda hayvan otlatıp, koyun keçi çobanlığı yaptığı sıralarda eline geçen elif cüzüyle başladığı Kur'an öğrenimini 195O de Kayseri'de aldığı hafızlık diplomasıyla tamamladı.

Tahsiline devam etmek için Kayseri'den İstanbul'a giderek meşhur Gönenli Hoca efendinin talebesi oldu .

İstanbul'da 195O-6O arası Osmanlı ulemasının son halkasını teşkil eden alimlerden tefsir,hadis,fıkıh ve kelam dersleri okuyarak çok ilgi duyduğu dini ilimlerde mesafe aldı.

Cami odalarında geçen bu on senelik ilahiyat öğrenciliği devresinde İstanbul'da ilk İslami yayın olarak çıkan haftalık (Hür Adam )gazetesinin, cuma günleri İstanbul'u bir uçdan bir uca dolaşarak, (Anadolu satışına denk düşecek miktarda )satışını yaptı .İlk yazılarını da dağıtımını yaptığı bu (Hür Adam )gazetesinde yazmaya başladı. Okuyucuların dini sorularına cevap veren bu yazılar o günlerde kitapçık halinde yayınlandı.Gazete ise 27 Mayıs 196O ihtilalinde kapatıldı.

Bu tarihte girdiği imtihandan sonra Süleymaniye camiine din görevlisi olarak atandı.

On sene süren bu cami görevi sırasında yeni yayına giren haftalık( İttihad )gazetesinde İslam Alemi sayfasını hazırladı.(Tarihin Şeref Levhaları) yazı dizisi de resimli tefrika halinde (İttahad)da yayınlandı. Çok ilgi gören ilk kitabı da bu( Tarihin Şeref Levhaları )oldu.

197O de yayın hayatına giren günlük (Yeni Asya ) gazetesinde köşe yazılarına başladı. On iki sene süren bu yazılarını tek hafta izin kullanmadan,tek gün ara vermeden1982 yılına kadar sürdürdü.

Bu tarihten sonra çalışmasını tamamen kitap hazırlamaya yöneltti. Altı sene süren bu kitap hazırlama devresinde arkadaşlarıyla (şimdi Türdav'la birleşmiş bulunan )Cihan Yayınevini kurup kitaplarının basımını burada topladı.

1988 de (Zaman) gazetesinde tekrar günlük köşe yazılarına başladı. 2008 de yazılarını sürdürürken yayınlanan kitaplarının sayısı otuz üçe ulaştı.

Moral FM radyosunda 1994 de başlayarak ara vermeden sürdürdüğü Cuma günü saat 14 teki Haftanın Sohbeti de  (Müslüman Nasıl Yaşamalı?) adıyla kitaplaştırılarak basıldı .

   Üzerinde çok çalıştığı son kitapları ise 2OO3'ün başında basılan (Yeni AİLE İLMİHALİ) ile  (Dini sorularınıza Çözümler - Peygamberimizle Yaşamak  ve  Sözüm Gençlere oldu.

   Bir oğlanla bir kız babası olan yazar, beş torun dedesi olarak ikamet ettiği İstanbluda çalışmalarını sürdürmektedir.

Yazarın en son eseri olan  Sözüm Gençlere kitabıyla birlikte yazdığı kitap sayısı otuz üçe ulaşmıştır.

....

 

ANA SAYFA | MAKALELER | DUA SAYFASI | ZİYARETÇİ DEFTERİ | KISA TARİHÇE | KİTAPLARI
Dini Sorulara Cevaplar 2007 - Sitede kullanılan makaleler kaynak belirtmek suretiyle farklı sitelerde ve ortamlarda kullanılabilir.
Web: www.ahmetsahin.org - Email : mail@ org - Webmaster: webmaster@ org