DİNİ SORULARINIZA ÇÖZÜMLER

ANA SAYFA | MAKALELER | DUA SAYFASI | ZİYARETÇİ DEFTERİ | KISA TARİHÇE | KİTAPLARI
------------

 » MAKALELER

Okunma Sayısı : 2770

İslam'a geri dönmek isteyen Türk genci Davut'un feryadı!

AHMED ŞAHİN

15.08.2004  PAZAR

 

-Ben Avrupa'daki gençlerin arasında maruz kaldığım yoğun telkinlerle Hıristiyan olan bahtsız bir Türk genciyim.

Benim içine düştüğüm durumumu gören Müslüman arkadaşlarım çok üzüldüler, bilgilendirmek için kitaplar, gazeteler getirdiler. Bazıları da sizin, misyonerlerle ilgili yazılarınızı getirip okuttular. İtiraf etmeliyim ki, yazılarınızda işaret ettiğiniz noktalar beni çok etkiledi. Halen de etkisini sürdürmektedir. Bu yazıları okuduktan sonra ne büyük bir yanılgıya düştüğümü acı şekilde anladım. Okuya okuya ezberlediğim şu satırlarınız zihnimde yankılanmaya halen devam etmektedir. Diyorsunuz ki:

-Müslüman'ın Hıristiyan olması aklen, ilmen, mantıken mümkün değildir. Çünkü, diyorsunuz, Müslümanlığın içinde gerçek manada Hıristiyanlık vardır. Ama Hıristiyanlığın içinde Müslümanlık yoktur. Öyle ise Müslüman neden Hıristiyan olacak? Müslümanlıkta hangi sorusunun cevabını bulamamış, hangi kutsalın inkar edildiğini görmüş ki, Hıristiyan olsun da onu kazansın? Biz Hz. İsa'yı da Hz. Musa'yı da, Allah'ın gönderdiği yüce peygamberler olarak bilir, İncil'i de Tevrat'ı da yine Rabb'imizin gönderdiği İlahi kitaplar olarak kabul ederiz. Böyle inanan Müslüman neden Hıristiyan olma gereği duysun? İnkar etmiyor ki, tasdik etmek için Hıristiyan olsun. Hatta biz Müslümanlar daha ilerisine gidiyor, ta baştan Hazret-i Adem'den başlayarak gelip geçmiş tüm peygamberleri hem de hiç ayırım yapamadan (Bakara, âyet 285) muhabbetle bağrımıza basıyor, sevgiyle selamlıyoruz. İslam'ın tüm kutsalları kucaklayıcı bu evrenselliğini inceleyen Hıristiyanlar kendi kutsallarının da burada yer aldığını görünce benim yerim burasıdır, diyerek mutlu şekilde İslam'a girmekteler. Gerçek bu iken, Müslüman neden tüm kutsalları kucaklayan dinini bırakıp da sadece bir tanesini kabul eden eksik dine geri dönsün? Bunu ne ilim, ne akıl, ne de mantık kabul eder... Allah'ın (haşa) baba, İsa'nın da Allah'ın oğlu olduğu şeklindeki iddia ise bugün artık ilim erbabı Hıristiyanların birçoğu tarafından da kabul görmemektedir. Nerede kaldı her inancını akla, mantığa tasdik ettiren Müslüman tarafından makul kabul edilsin!.."

Sayın hocam, ezberlediğim bu gibi ikaz dolu yazılarınızdan sonra beni derin bir pişmanlıktır aldı. Konuyu bu yanlarıyla hiç düşünmediğimi acı şekilde anladım. Şimdilerde geceleri uyku uyuyamıyor, kıvranıyorum. Bir an evvel tüm İlahi dinleri saygıyla kucaklayan yüce İslam'a dönmek istiyorum. Ama çok da korkuyorum, İslam beni kabul etmez diye! Lütfen bana, "İslam seni kabul eder." diye müjdeli bir cevap verin. Verin de ben de bu kâbustan bir an evvel kurtulayım, aynı kâbusu yaşayan arkadaş ve ailemin arasına tekrar döneyim.

Avrupa'dan feryat eden Davut adındaki Türk genci Davit!.."

Aklını, mantığını kullanma kabiliyetini kaybetmemiş olan sevgili Davut! Senin İslam'a geri gelmen için hiçbir engel ve zorluk yoktur. Bu satırları okuyunca dakika kaybetmeden şahadet kelimesini olanca içtenliğinle seslendir ve de ki:

-Eşhedü en lâilahe illellah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlüh. Şahitlik ederim ki Allah birdir (oğul baba gibi beşeri iddialardan uzaktır) Hazret-i Muhammed de O tek olan Allah'ın kulu ve son peygamberidir. Ben Müslüman olarak doğdum, Müslüman olarak yaşayacak, yine Müslüman olarak öleceğim.

Ruhlar aleminde Rabbime verdiğim sözüme sadık kalarak imanla yaşamaya, imanla ölmeye Rabbime bir daha söz veriyorum!..

Böylece bir an evvel inkardan kurtulup imana kavuş. Meşhur sözdür: Hatadan dönmek fazilettir. Zararın neresinden dönersen orası kârdır. "İslam kendine dönen hiçbir mensubunu bırakmaz, mensubu İslam'ı bırakmadıkça" gerçeğini hep hatırla, ümitsizliğe kapılma. Senin doğruyu bulmana sebep olan arkadaş ve yazıları da ihmal etme

....

 

ANA SAYFA | MAKALELER | DUA SAYFASI | ZİYARETÇİ DEFTERİ | KISA TARİHÇE | KİTAPLARI
Dini Sorulara Cevaplar 2007 - Sitede kullanılan makaleler kaynak belirtmek suretiyle farklı sitelerde ve ortamlarda kullanılabilir.
Web: www.ahmetsahin.org - Email : mail@ org - Webmaster: webmaster@ org